Словаччина -

Content section

Словаччина

Ласкаво просимо до Словаччини – країни лицарів

Офіційна назва маленької центральноєвропейської країни словацькою мовою – Slovenska Republika. Якщо говорити про ім’я, то здогадатись не важко. Словаччина – це слов’яни. Країна славиться своїми, відомими на всю Європу, горами Татрами, казковими старовинними містечками і романтичними лицарськими замками, хорошими лижними курортами і прекрасними жінками.

Офіційна назва маленької центральноєвропейської країни словацькою мовою – Slovenska Republika. Якщо говорити про ім’я, то здогадатись не важко. Словаччина – це слов’яни. Країна славиться своїми, відомими на всю Європу, горами Татрами, казковими старовинними містечками і романтичними лицарськими замками, хорошими лижними курортами і прекрасними жінками.

Митні правила

Через межі ЄС на одну людину можна увезти не більше 200 сигарет (або 100 маленьких сигар) або 50 сигар або 250 гр тютюну, до 2 л вина або до 1 л алкогольних напоїв міцністю понад 22%, або 2 л напоїв міцністю до 22%, або 2 л ігристого вина, до 250 мл туалтної води і 50 мл парфумів.

Також допускається ввезення прикрас, 2-х фотоапаратів, 1 відеокамери, 1 радіоприймача, 1 магнітофона, 1 велосипеда, 1 човна, 2-х пар лиж, 2-х тенісних ракеток, однієї байдарки або дошки для серфінгу тощо.

При ввезенні товарів з країн ЄС можна ввезти не більше 800 сигарет, або до 400 маленьких сигар, або 200 «стандартних» сигар, до 1 кг тютюну, до 10 л спиртних напоїв міцністю понад 22%, до 20 л напоїв міцністю до 22%, до 60 л ігристого вина, до 90 л столового вина і до 110 л пива.

Для ввезення мисливської зброї необхідний дозвіл італійської консульської установи, який необхідно завізувати при в’їзді.
Заборонений транзит історичних цінностей і документів без супровідних і дозвільних документів або товарного чека і дозволу Міністерства образотворчих мистецтв Італії.

Візовий режим

Словаччина є країною Шенгенської угоди. З 21 грудня 2007 р. договірними сторонами Шенгенської угоди є наступні держави:
Австрія, Бельгія, Голландія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція. Громадянам України для в’їзду до Словаччини потрібен діючий (міжнародний) закордонний паспорт, а також дозвіл на в’їзд (віза) чи дозвіл на перебування.

Для короткострокових гостьових поїздок до Словаччини максимум до трьох місяців перебування в кожному півріччі (починаючи з першого в’їзду) Вам потрібна віза категорії С.

Якщо Ви запланували перебування не з туристичною метою максимум на 6 місяців, наприклад, як студент на один семестр, з метою роботи на підприємстві, як артист для виступів у Словаччині, дослідник, Вам потрібна віза категорії D+C (національний дозвіл на перебування, комбінований з перебуванням в усій Шенгенській зоні).

З метою перебування, яке триватиме довше, ніж 6 місяців, Вам потрібен дозвіл на перебування. Заяви на оформлення дозволу на перебування подаються в консульському відділі та направляються для прийняття рішення до компетентної установи внутрішніх органів Словацької Республіки.
Консульський відділ працює для прийому документів з понеділка по п’ятницю з 9:15 до 13:15 та з 15:15 до 16:30. В дні словацьких державних свят консульський відділ не працює.

Телефони

Екстрені служби:

  • 155 – швидка допомога;
  • 158 – міліція;
  • 150 – пожежна служба;

Кухня

Традиційні страви – каші, готується також безліч страв з картоплі і капусти. Специфікою словацької кухні є галушки, які готуються з муки, змішаної з сиром і тертою картоплею. Доповнюють бринзою, смаженою капустою, шкварками і цибулею. Дуже популярні в Словаччині копчені сири. М’ясні страви частіше всього готують з баранини, а в південних районах – з свинини. У св’яткові дні традиційна качка.

Чайові

Чайові прийнято залишати в ресторанах і таксі. Зазвичай сума, яку треба заплатити, заокруглюється.

Комментарии закрыты.