Шрі-Ланка -

Content section

Шрі-Ланка

Ласкаво просимо в Шрі-Ланку – країну галасливих розваг

Стиль відпочинку на Шрі-Ланці можна коротко визначити так: подалі від шуму і суєти, поближче до моря і до природи. Ніхто нікуди не поспішає, всі насолоджуються життям – в тому числі і обслуговуючий персонал у готелях (до топових закладів це, правда, не відноситься – там всі бігають, щоб догодити туристам). Більшість пам’яток природні, точно так само, як і більшість розваг. Галасливі дискотеки до ранку тут не в фаворі, а ось пікніки на природі, риболовля чи барбекю на пляжі – скільки завгодно. Ну і дайвінг, само собою.

Визначити тип людини, якій точно сподобається відпочинок на Шрі-Ланці, дуже просто. По-перше, в її закордонному паспорті (вже, до речі, не першому) залишилося мало чистих сторінок. По-друге, вона або людина, що захоплюється світовою культурою та історією (і, як заїжджена платівка, буде розповідати вам про пам’ятки, які вона встигла побачити країнах так в тридцяти). Або – відчайдушний морський шибайголова, який хоче, щоб на додачу до пальм, піску і моря, під боком був і дайвінг-центр, і штаб-квартира серферів. По-третє, вона неодмінно буде поглядати на вашу ароматну чашку чаю. Адже Цейлон, він же Шрі-Ланка, постачає чверть світу цим напоєм.

Але й тут не обходиться без мінусів. Це тривалий переліт і не надто активне нічне життя на курортах.

Митні правила

Дозволено безмитне ввезення 2 пляшок (0,75 л) вина і 1,5 л міцних спиртних напоїв, 250 мл туалетної води і 60 гр духів. Безмитне ввезення сигарет заборонене. Розмір мита залежить від розміру виробів – за ввезення сигарет довжиною від 72 до 84 міліметрів стягується 6,7 LKR за штуку, довше 84 міліметрів – 7 LKR. Вартість ввезення кілограма тютюну чи сигар – 1300 LKR. Індійська та пакистанська валюта до ввезення заборонені. Ввезення і вивезення національної валюти обмежено сумою в 250 LKR.

Дорогі предмети і речі декларуються для їх подальшого безперешкодного вивозу. Потрібно мати на руках спеціальний дозвіл для вивозу виробів зі слонової кістки, колекцій монет і марок, необроблених дорогоцінних і напівкоштовних каменів.

Банки та банкомати, пункти обміну валют

Валюту краще обмінювати в аеропорту Коломбо. Отриманий при цьому чек є сенс зберегти до кінця поїздки: в цьому випадку при вильоті з Коломбо можна буде конвертувати назад невитрачені місцеві гроші в банку аеропорту за курсом купівлі. Крім того, валюту можна обміняти в будь-якому готелі і банку. Банки відкриті з 9:00 до 13:00 з понеділка по п’ятницю. Великі готелі і магазини приймають до оплати міжнародні кредитні картки. Іноземна валюта, що ввозиться в країну, повинна бути декларована. Банкомати є практично у всіх містах країни.

Безпека

Шрі-Ланка – країна з жарким кліматом, тому щоб уникнути шлункових інфекцій і отруєнь необхідно ретельно мити руки перед їжею, а також овочі і фрукти, куплені на ринку. Водопровідна вода для пиття не рекомендується: краще використовувати мінеральну воду та інші напої фабричного розливу.

Увечері і при відвідуванні національних парків та заповідників рекомендується використовувати репеленти. Перед тим, як зробити поїздку в джунглі з ночівлею, туристам слід заздалегідь прийняти антималярійні таблетки. Не слід відвідувати храми в шортах, в одязі з відкритою спиною і плечима. Також при вході в храм потрібно знімати взуття. Фотозйомку в храмах можна проводити тільки з дозволу. А стояти спиною до статуй Будди вважається поганим тоном і неповагою до місцевих звичаїв.

І ще: будьте пильні до мавп! Численні зграї цих знахабнілих створінь стали на Шрі-Ланці чимось на зразок стихійного лиха. Вони снують всюди і дуже нав’язливі. Можуть вирвати з рук їжу або речі, аж до фотоапарата або відеокамери. Більш того, мавпи можуть залізти в готельний номер і влаштувати там формений погром. Тому перед відходом завжди слід щільно закривати вікна чи спеціальні протимоскітні рами із сіткою.

У дні повного місяця (poya day) заборонено вживання спиртних напоїв у всіх громадських місцях, включаючи бари та ресторани готелів (у тому числі – працюючі за системою «все включено»).

Кухня

Всьому світу відомі традиційні ланкійські спеції, ароматний чай всіляких сортів і екзотичні фрукти. «Каррі» – особливим чином приготовані м’ясо або овочі зі спеціями і рисом – тут готують чудово. В цілому ж м’яса вживають порівняно мало – корови вважаються священними тваринами. Зате місцевий чай – вище усіляких похвал: ароматний, міцний і недорогий. А страв з риби і різноманітних морепродуктів просто не злічити.

Давати «на чай» на Шрі-Ланці не обов’язково, проте портьє в готелі або офіціант в ресторані завжди будуть раді декільком додатковим рупіям.

Комментарии закрыты.