Норвегія -

Content section

Норвегія

Норвегія – шлях на північ

Обираючи для своєї подорожі «шлях на північ» (так перекладається назва «Норвегія») Ви точно не прогадаєте, бо особливості цієї країни здатні неабияк зацікавити.

Королівство Норвегія притягує туристів всього світу перш за все своєю неймовірною природою, багатою та цікавою історією, нашаруваннями культур та контрастів. Історія Норвегії починалася більше 10 тис. років тому, коли на півночі і північному заході Скандинавського півострова з’явилися перші поселенці. За деякими даними, це були споріднені з данцям племена, що відтіснили фінських кочівників з півдня.

Та в історії Норвегії найбільш цікавими є інші постаті – вікінги. Ці мужні, ззовні спокійні чоловіки-гори з довгими косами та гарячою кров’ю й безстрашною вдачею були без перебільшення найкращими світовими воїнами-завойовниками своєї епохи. Не дарма ж згадки про них увінчані вінцями легенд та містики, стальними вінкам.

У Норвегії навіть є музей присвячений вікінгам, точніше це музей кораблів вікінгів в Осло. У ньому знаходяться три тори, знайдені під час розкопок на узбережжі Осло-фіорду, а також безліч предметів, що супроводжували давніх вікінгів в їх походах: столове начиння, сани, човни тощо.

Звичайно, головна пам’ятка Норвегії – її природа. Норвезькі фіорди, деякі з яких занесені ЮНЕСКО в книгу пам’ятників, є одними з найкрасивіших місць на планеті.

Телефони

Код Норвегії – +47

Як зателефонувати з України в Норвегію:

З Україною зі стаціонарного телефону дзвонити: 0-0-47 – (код міста) – (номер телефону)

  • 0 – вихід на міжміську лінію;
  • 0 – вихід на міжнародну лінію;
  • З України з мобільного телефону дзвонити: +47- (код міста) – (номер телефону);

Екстрені служби:

  • 110 – Пожежна служба
  • 112 – Поліція
  • 911 – Поліція (тільки з мобільного телефону)
  • 113 – Швидка медична допомога
  • 120 – Морська рятувальна служба

Телефонну карту можна придбати у відділах зв’язку. Основними операторами стільникового зв’язку країни є – NetCom, Tele2, · Telenor, Ventelo.

Банки та банкомати, пункти обміну валют

Національна валюта

Валюта Норвегії – норвезька крона = 100 ере. Пошта працює з 9:00 до 16:00 з понеділка до п’ятниці і з 9:00 до 13:00 в суботу.
Магазини працюють з 9:00 до 17:00 (або 19:00) у будні та з 9:00 до 14:00 в суботу. Банки відкриті з 8:30 до 15:00 у будні.

Безпека

У разі, якщо Ви захворіли або отримали травму, персонал готелю допоможе знайти лікаря. Краще, якщо у вас при цьому знайдеться дорожня страхівка. Тому основним Вашим щитом виступає саме страхівка.

А загалом все, як завжди: не варто ходити у пізню добу вулицями міст, зокрема Осло, котре є великим та індустріальним містом. Слід заздалегідь уточнити у гіда або представника готелю всі можливі загрози.

Що не потрібно робити?

Паління на борту літаків та в інших видах громадського транспорту, як і в громадських місцях, заборонене. До навколишнього середовища необхідно ставитися бережно, на деякі ділянки природи, які перебувають під охороною, право доступу може бути обмеженим. З 15 квітня до 15 вересня заборонено розпалювати багаття.

Медичне обслуговування

Якщо б Ви захворіли або отримали травму, персонал готелю допоможе знайти лікаря. Краще, якщо у вас при цьому знайдеться дорожня страховка.

Тому перед від’їздом до Норвегії обов’язково оформляйте страховку, переважно у цій справі Вам допоможуть у турагентстві або ж у Консульстві при оформленні візи.

Транспорт

Країна має досить розгалужену мережу автомобільних, залізничних та авіаційних маршрутів. Більша частина пасажиропотоку перевозиться автомобільним і морським транспортом. Від Осло «віялом» по всій країні розходиться мережа сучасних шосе, що охоплюють навіть найвіддаленіші північні райони. Більшість міжміських автобусів відходить від Центрального терміналу автовокзалу на Швейгаардштрассе. Квитки на далекі відстані необхідно резервувати заздалегідь.

Внутрішнє авіасполучення чудово розвинене і відіграє провідну роль в пасажирських перевезеннях Норвегії, випереджаючи автобуси та потяги. Це обумовлено як розмірами Норвегії (2500 км з півночі на південь), так і складним гірським рельєфом країни, порізаним безліччю фіордів і заток. В зимовий період авіасполучення часом є єдиною можливістю дістатися до населених пунктів, розташованих на островах або за гірськими перевалами.

Зв’язок

Основними операторами країни є – NetCom, Tele2, Telenor, Ventelo.

Детальнішу інформацію Ви зможете отримати відвідавши сайт найбільшого норвезького телекомунікаційного (у тому числі інтернет) провайдера – telenor.com

Країною розкидано багацько поштових відділень, котрі, в основному, працюють з 9:00 до 16:00 з понеділка до п’ятниці і з 9:00 до 13:00 в суботу.

Гуляючи фіордами Вам не складно буде відшукати інтернет кафе та клуби, де спокійно можна буде скористатися інтернетом.

Водіям

Дороги дуже хороші (у столиці більшість з них проходять під землею) і взимку ретельно очищаються від снігу, але досить вузькі і мають безліч тунелів (всього в країні їх понад 530), а саме дорожнє полотно робить нескінченні повороти, іноді досить круті, між гірськими хребтами. Як і на всій території Скандинавії, тут в будь-який час доби повинне горіти ближнє світло або габаритні вогні – часта зміна погоди іноді погіршує видимість на дорозі до мінімуму. На деяких дорогах заборонено рух з причепами, особливо у фіордах, де дороги можуть проходити вузькими карнизами, і передбачені «кишені» для роз’їзду із зустрічним транспортом.

Допустима швидкість в житлових кварталах – 30 км / год., в населених пунктах – 50 км / год., на шосе, як правило, – 80 км / год. У країні майже немає платних автострад, але є багато платних тунелів, мостів і поромних переправ (від 5 до 100 крон). Бензин коштує дорожче, ніж в інших європейських країнах. Допустима норма алкоголю в крові – 0,2 проміле. Багато дрібних доріг взимку закриті.

Всі стоянки в Норвегії платні. Поза стоянками паркуватися не можна – там можуть знаходитися тільки машини жителів, що проживають у навколишніх будинках. При цьому на лобовому склі кожної машини, що стоїть поза парковкою обов’язково повинен знаходитися річний паркувальний абонемент певного кольору, який відповідає даній паркувальній зоні. Штраф за недотримання правил паркування досить високий. В’їзд на автомобілі в історичну частину Осло і Бергена платний.

Кухня

Завдяки великій протяжності берегової лінії Норвегії, основним продуктом харчування для населення, що мешкає на узбережжі, природно, є риба і морепродукти. У той самий час для населення внутрішньої частини країни це – прісноводна риба і м’ясо.
Жителі узбережжя традиційно готують і вживають в їжу свіжу тріску. У східній частині Норвегії улюблені наїдки – страви з свинини: реберця, сосиски і тефтелі. На західному узбережжі – в’ялені баранячі ребра. Ці традиції дуже глибоко укорінитися.
З м’яса в Норвегії вживають баранину, свинину, яловичину. До речі, вживання баранини зумовлене величезними гірськими районами, особливо на західному узбережжі.
Попри те, що зараз норвежці споживають м’яса більше, ніж 50 років тому, проте, росте також споживання риби. Норвезька нація небайдуже відноситься до того, якої якості продукт вона споживає. На думку норвежців, риба більш корисний і більш здоровий продукт, аніж м’ясо. Проте однією з найулюбленіших норвежцями національних страв вважається рагу з баранини з капустою.
Варто скуштувати: фрикадельки з м’яса та риби, сир з козячого молока, оселедець, дичину. А якщо Ви гурман-екстримал, тоді для спеціально для Вас «смалаховед» – засмажена цілком бараняча голова.
З алкогольних напоїв найбільш популярні пиво, віскі, горілка, джин і різні лікери, але «суто норвезьким напоєм» вважається бурштиновий «Лін’є-Аквавіт» або «акевіт» – своєрідний самогон з картоплі, приправленого кмином. «Лін’є» означає «екватор». Своєю назвою цей напій зобов’язаний тому, що спочатку його в дубових бочках везуть морським шляхом у південну півкулю і назад, при цьому він двічі перетинає екватор. Завдяки постійному руху усередині бочки акевіт вбирає аромат дерева, здобуває приємний оксамитовий смак і жовтуватий колір. І тільки після цього напій розливається в пляшки і надходить у продаж. На внутрішній стороні етикетки в кожної пляшки можна прочитати, яким судном горілка перевозилася через екватор. Акевіт слід пити злегка підігрітим.

Чайові

Прийнято давати чайові офіціантові в розмірі до 10% суми рахунку, водієві таксі – у розмірі близько 10% від показника лічильника, носію, покоївці або гіду теж дають чайові.

Сувеніри

Норвегія здивує «справжніми» сувенірами, тобто замість сувенірів Вам не прийдеться купувати одяг чи взуття, бо там продають різні чудернацькі фігурки носатих тролів, кудлатих вікінгів, вражаючих національних кораблів, одним словом навіть те описати всю ту красоту, її просто треба побачити і придбати.
Але для тих, хто дуже кохається у великому гардеробі можна придбати светра з цікавими орнаментами або без, дуже теплого і зручного.
Також можна звернути увагу на м’які іграшки, столове начиння, ювелірні вироби, магнітики, чашки та інші дрібнички.

Одяг

Вдягаються норвежці тепло. Як Ви, мабуть, здогадалися це зумовлено кліматом країни. Популярністю користуються светри, шерстяні шкарпетки, хутряні вироби, пуховики, джинси, міцне шкіряне взуття.

Комментарии закрыты.