Марокко -

Content section

Марокко

Ласкаво просимо до Марокко – країни контрастів

Марокко – це найзахідніша частина ісламського миру, країна, повна контрастів. На півдні країни протягнулися хребти Атласськіх гір заввишки в 4000 метрів, на півночі розкинулися родючі рівнини. Пустеля Цукру розкидала свої гарячі піски далеко за смужку асфальту, що пов’язує захід зі сходом. Снігові діадеми гір-велетнів виблискують тут в променях африканського сонця. У стародавніх марокканських медінах, є сусідами удома з мармуровими сходами і жалюгідні халупи, а між ними туляться жебраки, що круглий рік ночують на вулицях.

Банки та банкомати, пункти обміну валют

Українцю досить легко орієнтуватися в марокканських цінах, бо 1 дирхам майже дорівнює 1 гривні. Ціни в Марокко теж можна порівняти з українськими.

Фіксовані ціни в Марокко можна знайти лише в супермаркетах. Про будь-яку ціну потрібно домовлятися. Якщо вам пропонують таксі від аеропорту за 150 дирхамів, впевненим кроком йдіть пішки в напрямку міста – у таксистів почнеться паніка, вони вас наздоженуть, і ціна впаде у два-три рази. Це стосується всієї системи ціноутворення в Марокко. Як правило, справжня ціна товару дорівнює 40-60% від озвученої продавцем.

Що не потрібно робити?

Головна неприємність, що підстерігає туристів у Марокко, – це “фальшиві гіди” і зазивали. “Гід” переслідуватиме вас, поки ви не дасте йому грошей, щоб відчепився. Особливо багато їх у Фесі і Марракеші. Потрібно навчитися ввічливо посміхатися, кивати головою і відразу переходити в режим повного ігнорування. В жодному випадку не відповідайте на запитання на кшталт “Як справи?”, “Звідки ви?”, інакше розмові не буде кінця.

Ніколи не заходьте до крамниці ремісника в супроводі зазивали: не сумнівайтеся, що у вартість товару буде включений його гонорар.

Кухня

Місцева кухня – одна з головних визначних пам’яток Марокко. Основні страви – це тажін (м’ясо або риба з овочами, які тушкуються в конусоподібній посуді, тажині) і кускус (каша з манної крупи, приготована на пару з овочами та м’ясом).

Не забувайте користуватися можливістю пити дешеві свіжовичавлені соки. Марокканці особливо люблять коктейль з авокадо, розведеного апельсиновим фрешем або молоком.

Нічого немає кращого, ніж довгими вечорами сидіти в одному з численних кафе і присьорбувати знаменитий марокканський м’ятний чай. Алкоголь тут пити не прийнято. Натомість марокканці пихтять трубками з гашишем.

Комментарии закрыты.