Люксембург -

Content section

Люксембург

Ласкаво просимо до Люксембурга – країни великих здобутків

Назва Люксембург вперше з’явилася в історії, коли граф Зігфрід обміняв свої землі на замок під назвою «Lucilinburhuc», розташований на скелі, на місці нинішньої столиці.

Протягом усього середньовіччя, замок Люксембург завдяки грамотній політиці зумів розширити свою землю та її філій. За часів раннього середньовіччя Люксембург був незалежним графством і герцогством Священної Римської Імперії.

За свою легендарну історію Люксембург встиг побувати під егідою Бургундії, Іспанії, Франції, Австрії, Бельгії. Зважаючи на це можна відзначити що саме через таке багатство впливу різних народностей культура Люксембургу має бути надзвичайно багатою та цікавою.

При можливості кожному варто відвідати цю країну і повчитися у місцевих, як потрібно все встигати: розвиватися, вміти працювати і відпочивати, бути культурно збагаченими, заможними та розвинутими, при тому не володіючи великою територією, цінними природними ресурсами та особливостями. Ось такий він Люксембург – маленький у території, але великий у здобутках.

Телефони

Код Люксембургу – 352

  • Дзвонити з Люксембургу в Україну потрібно так: + 380 + код міста + номер телефону;
  • Телефонну карту можна придбати у відділах зв’язку
  • Стільниковий зв’язок: Vox Mobile

Детальнішу інформацію про мобільний зв’язок та операторів Люксембургу зокрема можна дізнатися тут: www.vox.lu

Екстрені служби:

  • Поліція – 012
  • Швидка допомога – 012
  • Пожежна – 012

Банки та банкомати, пункти обміну валют

Валюта в Люксембурзі – Євро (Euro €), що дорівнює 100 центам. В обігу перебувають банкноти номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 і євро, монети номіналом в 1 і 2 євро, а також 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів.

В Люксембургу можна скористатися карткою основних карткових систем. Ви можете зняти готівку з карт Visa, MasterCard, Maestro.

Пункти обміну валюти можна знайти скрізь: при банках, залізничних вокзалах, готелях та в аеропорту. Вільно використовуються кредитні картки провідних світових систем і туристичні чеки.

Банки та пункти обміну працюють переважно з 9:00 до 16:00 по буднях.

Безпека

Люксембург є одним з найбезпечніших міст в світі. Там особливо дбають про туристів і рівень злочинності там практично на нулі, оскільки рівень добробуту в населення дуже високий.

Що не потрібно робити?

В Люксембурзі не варто палити та вживати алкоголь у громадських місцях. Не варто також насміхатися з традицій та символів країни. Заборонено вживати алкоголь перед водінням транспортним засобом.

Не ходіть також газонами та насадженням, не заходьте на приватну територію, все це загрожуватиме Вам штрафом.

Медичне обслуговування

Медичне забезпечення в Люксембурзі безкоштовне. Проте туристи повинні мати страхівку. Перед поїздкою уважно ознайомтеся з умовами страхування, про них можна дізнатись в посольстві.

При настанні страхового випадку Ви повинні діяти відповідно до інструкції. Перед тим як звернутися до лікаря, зателефонуйте за телефоном, вказаним у полісі. Співробітники підкажуть Вам, як діяти далі. При самостійному зверненні до лікарні страхування компанія вже не може Вам гарантувати виплати по наступило нагоди.

Транспорт

Транспорт Люксембургу відрізняється високим рівнем розвитку.

Довжина мережі залізниць – 271 км, автомобільних шляхів – 5100 км. Основна меридіональна залізниця сполучена з лініями Франції і Бельгії, а ширина з’єднує лінії Німеччини і Бельгії. Єдиний аеропорт – Фіндель знаходиться за 5 км на схід від столиці.

Таксі можна замовити по телефону, зупинити на вулиці (не скрізь) або взяти на спеціальних стоянках біля готелів.

Прокат автомобілів вельми дорогий. Перед його оформленням необхідно з’ясувати, чи включені у вартість: податок (VAT), повна страховка (full insurance) і необмежений кілометраж. Для оренди авто обов’язково мати міжнародні водійські права і кредитну карту. При оформленні заявки кредиткою буде заблокована сума депозиту, приблизно 300 USD. Мінімальний водійський стаж для оренди автомобіля у країнах Бенілюксу – не менше одного року.

Паркуватися слід тільки на платних автостоянках або спеціально відведених місцях (у столиці парковка платна, тому зручніше користуватися таксі або автобусом). Використання ременів безпеки – обов’язкове.

Зв’язок

Стільниковий зв’язок у Люксембурзі здійснює: Vox Mobile
Детальнішу інформацію про мобільний зв’язок та операторів Люксембургу зокрема, можна дізнатися тут: www.vox.lu.

На поштових відділеннях можна здійснити обмінні операції, працюють вони по буднях з 9:00 до 17:00-18:00, можливі обідні перерви з 12:00 до 14:00. Інтернетом можна скористатися в готелях та кафе. За це Ви сплатите небагато.

Водіям

В Люксембурзі чіткі і строгі правила водіння. Заборонене вживання алкоголю; щоб їздити автомобілем в країні потрібно мати не менше року стажу водіння. Всі мають бути пристебнуті поясами безпеки.

І майте на увазі, що прокат авто в країні дорогий, крім того, залишати їх можна тільки на платних парковках.

Кухня

Цікавою традицією люксембурзької кухні є приготування раків, форелі, щуки, смажених окунів. Відомі також арденнський окорок, заливні молочні поросята, копчений свинячий хребет з бобами і кров’яна ковбаса. Все це запивається винами вормелданг, крехен, кеміх, ан, еннем, маєтум. Популярні лікери: «кетш», «кірш», сливовий, яблучний, грушевий, чорносмородиновий.

Чайові

В загальному в Люксембурзі чайові враховують в рахунок. Але гарним тоном буде залишити 10% від суми, в таксі сума округлюється до більшого.

Сувеніри

Немає таких особливих сувенірів, які можна привезти з Люксембургу. Хоча ні, можна привезти кілька пляшечок унікального чорносмородинового лікеру або смачного вина.

Можна купити сувенір приурочений до національного свята чи карнавалу, які бувають в Люксембурзі.

Одяг

В Люксембурзі одягаються різноманітно. Але для прогулянок там скоріше підійде щось спортивного або стримано класичного стилю, в обох випадках зручне. Обов’язково зручне взуття.

Переважно люксембуржці релігійні люди, тому одягаються невиклично і дуже елегантно.

Комментарии закрыты.