Куба -

Content section

Куба

Ласкаво просимо на Кубу – країну свободи

Чому чимале число туристів з України вибирає Кубу – незважаючи на неабияку вартість відпочинку на «Острові Свободи»? Причин одразу кілька: відсутність візових формальностей, красива природа, розкішні пляжі і стовідсоткова карибська екзотика в революційному антуражі. Контингент місцевих відпочиваючих дуже різноманітний: на острів вибираються і молодь, і сімейні пари, а також чимало чоловіків, які бронюють «сингл». Більшість мандрівників – люди з доходом «вище середнього».

Можливо, деякі ще пам’ятають, як розшифровували назву цієї країни років 15 тому: «Комунізм у берегів Америки». Жарти жартами, але Куба дійсно залишається одним з небагатьох оплотів світлої соціалістичної ідеології з такими знайомими атрибутами: легендарним команданте Че і його послідовником, зовнішнім ідеологічним ворогом в особі Штатів і небувалим патріотизмом місцевих жителів. Є, втім, і радикальні відмінності від СРСР – стійкий приплив туристів цілий рік, готелі з високим рівнем сервісу і багаті можливості для розваг: дайвінг, сноркелінг, прогулянки на яхтах і далі за списком. Плюс, звичайно ж, не забудемо про знаменитий ром і сигари. Останні, до речі, потайки курило (і курить) те саме ідеологічно вороже керівництво, незважаючи на ембарго Острова свободи.

Митні правила

Дозволено безмитне ввезення 200 сигарет, 50 сигар або 250 г тютюну, 3 пляшок алкогольних напоїв, парфумерії, медикаментів і предметів домашнього ужитку – в межах особистих потреб. Також безмитно ввозяться по одній фото-і відеокамері (плюс по 5 касет на кожну). Забороняється ввозити наркотики, порнографію і вогнепальну зброю (за винятком рушниць для спортивного полювання, що належать туристам, які приїжджають в країну з цією метою і мають відповідний дозвіл, що видається на Кубі після прибуття). Заборонено вивезення тварин, культурних цінностей, морських раковин, предметів старовини, дорогоцінних металів. При купівлі коштовностей або товарів із крокодилячої шкіри необхідно вимагати у продавця ліцензію на вивіз, інакше товар буде вилучений при проходженні митного контролю. Дані ліцензії видаються, як правило, тільки в магазинах, тому на ринках (де вироби зі шкіри крокодила стоять в 3-5 разів дешевше, але ліцензії на вивіз не дають) такі товари купувати не слід.

Візовий режим

Для туристичної поїздки строком до 30 днів громадянам України, Росії і Білорусі віза на Кубу не потрібна.

Банки та банкомати, пункти обміну валют

На «острові Свободи» ходять відразу дві грошові одиниці: одна – для місцевих жителів (кубинське песо), інша – для туристів (конвертоване кубинське песо). Конвертовані песо ходять тільки в туристичній зоні, а «звичайні» місцеві гроші туристи можуть навіть не побачити. Долари США вже років п’ять як заборонені, їх неодмінно треба обмінювати на «конвертовані песо», причому більшість банків і обмінних пунктів при цьому стягує комісію, яка доходить до 20%. А ось при конвертації євро комісії немає, тому набагато вигідніше везти в країну саме європейську валюту.

Гроші можна обміняти у відділеннях банків, аеропорту і майже у всіх готелях, але курс там буде менш вигідним. Банки працюють з понеділка по п’ятницю з 8:30 до 12:00 і з 13:30 до 15:00, по суботах – з 8:30 до 10:30. На кубинських курортах в ходу кредитні картки Visa, Eurocard, Mastercard та інші, але при цьому – увага! – видані не американським банком. Чеки в американських доларах і фунтах стерлінгів також приймаються скрізь, але, знову ж таки – якщо вони випущені не одним з банків США.

Чайові в більшості випадків становлять приблизно 10% від вартості послуги. Носильникові і покоївки в готелі зазвичай залишають до 1 CUC або EUR.

Головна відмінність «конвертованого песо» від звичайного – напис «convertible».

Транспорт

Громадський транспорт в країні розвинений недостатньо. Самі кубинці для пересування всередині міст або по країні часто використовують автостоп.

Основним міським транспортом вважаються автобуси, але їх можна рекомендувати тільки шанувальникам екстриму: крім, м’яко кажучи, зниженої комфортності, у них немає чіткого розкладу, так само як і постійних маршрутів. Іншими словами, прочекавши автобус невідомо скільки часу, можна заїхати невідомо куди.

Для туристів призначені спеціальні «туристичні» таксі – це завжди сучасні і справні машини. Їх можна замовити з будь-якого готелю або просто по телефону, проїзд оплачується тільки в доларах. Звичайні таксі, в яких беруть песо – досить старі машини, і їх небагато. Нарешті, є на Кубі і «бомбили»-приватники. Ціни у них трохи нижче, ніж у державних таксистів, а й гарантій якості немає ніяких.

По курорту Варадеро курсують «шаттли», водіям яких цілком можна довіряти, а також туристичні автобуси із квитком вартістю 4 CUC на весь день. На цьому автобусі, купивши один раз квиток, можна їздити весь день, виходячи на будь-якій зупинці і сідаючи на будь-якій зупинці необмежене число разів.

Кухня

На острові поширена креольська кухня, головні інгредієнти якої – свинина і курка, приготовлені різними способами. Одна з найпопулярніших національних страв – «креольське ахіако», свинина з овочами і з великою кількістю спецій. Ще варто спробувати лангустів з лимоном, страви з крокодилового або черепашачого м’яса, черепашачі яйця. На Кубі готують багато страв із фруктів і подають фрукти практично до кожної страви. Каву тут варять дуже міцну і солодку.

Національні напої – кубинський ром і численні коктейлі на його основі: мохіто, куба лібре, дайкірі і безліч інших.

Ресторани та кафе є, як правило, тільки на курортах і у великих містах – Гавані і Сантьяго-де-Кубі. В інших населених пунктах заклади громадського харчування представлені в основному закусочними, де відвідувачам належить складний вибір між сандвічами і хот-догами.

Комментарии закрыты.