Ізраїль -

Content section

Ізраїль

Ласкаво просимо в Ізраїль – країну світових традицій

Митні правила

При в’їзді митом не оподатковуються предмети особистого користування, а також літр вина, літр міцних спиртних напоїв, 250 г духів, 250 сигарет, 10 касет і дарунки ціною до 125 доларів США.Таможне треба пред’являти відеотовари, комп’ютери і спорядження для підводного плавання. Строго забороняється ввезення тварин, м’ясних продуктів, рослин і всіх видів зброї, але домашніх тварин ввозити можна за наявності ветеринарного свідоцтва про здоров’я і про щеплення проти сказу, датовані не ранішим, ніж за шість тижнів до в’їзду.

Банки та банкомати, пункти обміну валют

Валютою Ізраїлю є новий шекель (NIS). В обігу є банкноти номіналом 20,50,100 та 200 шекелів. Один шекель складається зі 100 агорот; існують монети номіналом 5,10,25 та 50 агорот, а також один, п’ять та десять шекелів. Гроші можна обміняти практично у будь-якому банку Ізраїлю. Усі вони відкриті з неділі по п’ятницю із 8.15 або 8.30. Після обіду банки працюють по різному. Усі вони закриваються у п’ятницю по обіді, у суботу та під час основних єврейських свят вони мають вихідні. У багатьох банках у великих містах Ізраїлю є автомати, де можна цілодобово обміняти іноземну валюту на ізраїльські гроші. Кількість компаній, які спеціалізуються на обміні грошей, у цій країні швидко зростає. Години роботи змінюються, тому варто перевіряти. І місцеві жителі, й іноземці, які ввозять у країну електричне обладнання на суму більше 200 доларів, повинні пройти через червоний коридор на митниці.

Дорослі особи, які в’їжджають до Ізраїлю, можуть без мита ввозити 250 сигарет або250 гтютюнових продуктів, два літри вина і один літр міцних алкогольних напоїв, плюс 250 мг парфумів. Будь-ласка, зверніть увагу, що в Ізраїль не можна ввозити тварин, рослини, зброю, свіже м’ясо та сировину без заздалегідь отриманого дозволу.

Що не потрібно робити?

Місцеві особливі звичаї

Крім Східного Єрусалиму, Хайфи та Назарету, громадський транспорт не працює під чає єврейського шабату – з заходу сонцю у п’ятницю і до вечора суботи. Те ж стосується і єврейських свят – від заходу сонця до заходу сонця. Однак, крім одного дня на рік (Дня покути), приватний транспорт працює, у вигляді таксі та (у деяких міських районах) – маршрутних таксі (так званий „гшерут” сервіс).

Майже кожен великий готель у Ізраїлі перебуває у віданні рабе: це вказує на те, що тут можна отримати лише кошерну їжу, приготовану за єврейськими правилами харчування ( не змішування молочних продуктів з м’ясними, не споживання свинини і так далі).

Практично всі готелі (за винятком готелів з аппартаментами) включають у вартість мешкання, як мінімум, сніданок. Це в більшості випадків «шведський стіл», що включає різні салати, свіжі овочі і фрукти, молочні продукти, сири, солону рибу і рибні консерви, яйця в різних видах, булочки, фруктові соки, каву і чай і багато що інше.

Вечеря може бути як індивідуальна (подача), так і у вигляді «шведського столу». У деяких готелях, вечеря подається лише групам. Обід зазвичай, подається індивідуально, але деякі готелі, взагалі, не подають їжу у середині дня. У більшості готелів, під час обідів і вечерь, на стіл подається холодна вода. Замовлення соків, кави і міцних напоїв здійснюється за додаткову плату.

За межами готелів у Ізраїлі існує багато гарних ресторанчиків, які подають і кошерну, і некошену їжу, а у великих містах є ресторани, які працюють і у суботу.

У районах, населених арабами, магазини, ресторани та кафе працюють у суботу та під час майже усіх єврейських свят.

Чайові

За хороше обслуговування належить давати чайові, відповідні європейським правилам: 10%. Обов’язково чайові для носильника (1 долар за місце).

Сувеніри

Велика кількість сувенірів, що нагадують про Святу Землю можна купити в будь-якому місті країни. При покупці діамантів або ювелірних виробів на діамантовій біржі обов’язково видається паспорт коштовного каменя, і якщо в наступній поїздці до Ізраїлю ви захочете купити дорожчий камінь, вам досить доплатити різницю, і взамен ви отримаєте інший виріб. У Ізраїлі дешеві вина, косметичні препарати з мінералів Мертвого моря і східні прянощі.

Одяг

Якщо ви вирішили відвідати цю дивну країну в період з квітня по жовтень, жарку і суху пору року, досить узяти з собою легкий літній одяг, для вечора і гір треба захопити теплий светр.Для екскурсій потрібне міцне і зручне взуття.У період з листопада по березень буває дощовий і прохолодно, в цей час згодиться пальто, плащ або куртка.Улюбленим одягом в Ізраїлі є зручна спортивна. Декольтовані плаття тут не прийняті.У житлових приміщеннях ортодоксальних ревнителів іудаїзму чоловіка зобов’язані з’являтися в кіпі або капелюсі, а жінки в головній хустці і із закритими плечима і руками.

Фото

Для зйомок не існує жодних обмежень, але в шабат релігійних євреїв краще не фотографувати.Але слід знати, що під час митного огляду фотоапарати відкривають, тому не варто заздалегідь заряджати плівку або потрібно її вийняти.

Комментарии закрыты.