Данія -

Content section

Данія

Ласкаво просимо в королівство Данії

Королівство Данія з першого погляду чарує самим словом – «королівство». Такі країни-монархії мають свій особливий характер і дух, ці елементи втілюються у культурі народу, архітектурі, мистецтві, а об’єднувальним фактором такої дивовижі слугує «корона». При одній тільки думці про легендарні королівства, мимоволі переносишся в героїчні часи захоплюючих битв брутальних вікінгів або відважних лицарських подвигів.

Звичайно, одним з найважливіших факторів вибору місця подорожі є клімат, тут він – помірно-морський. Завдячуючи теплому впливу течії Гольфстрім в Данії порівняно м’які зими, а влітку стоїть ясна тепла погода.

Одними з найкращих цікавинок Данії є мальовничі села і міста, замки і пам’ятники минулих століть, прохолодні тінисті букові ліси і красиві озера. Завдяки новому мосту через протоку Великий Бельт майже будь-яку пам’ятку можна відвідати протягом одноденної поїздки на машині або на поїзді. Ви повинні обов’язково подивитися Копенгаген і оцінити його гармонійні кольорові будиночки. Це місто дійсно можна ототожнити зі словом «гармонія», а пов’язано все з тим, що воно поєднує багато архітектурних стилів різних років, велику кількість кольорів, мости, набережні, кораблі та любов жителів до їзди велосипедах, та все це природно поєднується між собою.

Варто згадати такого визначного «сина» Данії, як Ганс Христиан Андерсен, чиї казки були перекладені на рекордну кількість мов і зачаровували своїми сюжетами не одне світове покоління. Мабуть. з красуні Данії він змальовував численні елементи і характери своїх творінь. Чим не привід щоб відвідати цю землю, казкову землю Андерсена, і відчути себе в образі улюбленого героя?

Якщо ж відкинути містерію казкарів та творчих прославителів країни, то на контрасті минулого з часів вікінгів, які прославились завоюваннями та пограбуваннями, сьогоденна Данія наближається до європейского ідеалу: вільне, освічене населення, індустріалізована економіка країни, орієнтована на експорт, стабільна конституційна монархія, а також найкраще пиво у світі, Карлсберг, та найпопулярніші дитячі іграшки – Лєго!

Щодо пляжів, то берегова лінія Данії складає 7 300 кілометрів та включає в себе сотні островів. Тому завзяті любителі засмаги можуть не перейматись, розміститись і отримати дозу сонця буде-де. Також такий розмір берегової лінії надає широкі можливості для плавання, серфінга та катання на яхтах. Щодо двох останніх, Данія має вихід у відкрите море на заході, а також і тиховодні фьорди та захищені моря, такі як Смаландсхавет (між Зеландією та Лолланном) та води, багаті островами, на південь від острова Фюн. А ще Данія може похвалитися багатими традиціями рибальства; численні річки та озера повні щуками, окунями та фореллю. Рибальство в соленій воді практично не обмежено; найбільш розповсюджена тріска, макрель, камбала та форель.

Телефони

Код країни: + 45
З України у Данію можна зателефонувати набравши 00-45-(код міста)-(номер телефону)
Код Копенгагена: (3)
Телефонну карту можна придбати у відділах зв’язку

Екстрені служби:

  • 112 – Поліція, швидка допомога, пожежна служба, МНС

Детальніше можна дізнатися на сайті телекому: tdc.com

Банки та банкомати, пункти обміну валют

Гроші можна обміняти майже у всіх відділеннях банків, у поштових відділеннях та в спеціалізованих обмінних пунктах, в Копенгагені можна скористатися автоматами, що працюють цілодобово. Найвигідніше міняти валюту в пунктах FOREX і в поштових відділеннях. У банках Данії може бути відмовлено в обміні іноземної валюти в банкнотах великого номіналу. У більшості готелів також готівку, дорожні чеки обмінюють на основні іноземні валюти, але за досить невигідним курсом.

Кредитні картки приймаються повсюдно. Банкомати є у всіх великих банках, готелях і магазинах. Еврочеки і туристичні чеки (найкраще в євро) приймають всі великі банки, готелі, магазини і ресторани, але стягуються досить великі комісійні.

Банки працюють з понеділка по середу і в п’ятницю з 9:30 до 16:00, в четвер – з 9:30 до 18:00. У Копенгагені деякі банки працюють з понеділка по п’ятницю до 17:00. Обмінні пункти працюють щодня до 22:00. Багато банків в аеропортах, залізничних станціях і портах працюють у подовженому графіку.

Tax Free

Якщо в магазині діє система Tax-free Shopping, Ви отримаєте у продавця «Tax-free Cheque» (такс-фрі чек). Попросіть продавця вписати в Tax-free Cheque Вашу точну адресу (місто, вулицю, номер будинку) і номер паспорта. Окремо куплені товари повинні бути точно зазначені або в чеку, або в рахунку. Якщо товари вказані в рахунку, то продавець повинен прикріпити рахунок до чека (рахунок не можна викидати). Продавець вписує також в чек суму, яка буде Вам повернута при виїзді з внутрішнього ринку країн ЄС.

На митниці при виїзді з країни в аеропорту (зал міжнародних вильотів), або в морському порту, Ви повинні пред’явити Tax-free Cheque і куплені товари митникові, що підтвердить вивіз товарів на експорт, поставивши виїзний штемпель на Tax-free Cheque. Після цього сума податку буде перерахована на ваш банківський рахунок.

Використовуються такі кредитні картки: Visa, Amex, Eurocard, Eurocheque, Diners Club, Mastercard.

Безпека

Данія відрізняється відносно низьким рівнем злочинності. Проте в Копенгагені та інших великих містах туристи можуть стати жертвами кишенькових злодіїв і крадіїв сумок. Носіть сумки через плече, такі сумки злодії не видирають. Будьте особливо пильні в холах готелів, в кафе, закусочних і на вокзалах. Зростає число пограбувань квартир і крадіжок з автомобілів.

За рівнем захищеності громадян від всіляких проблем країна лідирує в світі, а данська сім’я – приклад для наслідування. Багато речей данці кваліфікують зовсім інакше, ніж ми. Наприклад, злочинець-вбивця для них просто хвора людина, його «лікують» років 2-3, а потім можуть навіть тимчасово випускати на свободу.

Що не потрібно робити?

Данці – дуже законослухняні громадяни. Але цього не можна сказати про датських футбольних вболівальників і автомобілістів. Тому не варто зачіпати футбольних фанів, навіть якщо їхня поведінка вам не дуже довподоби. Данці справно платять величезні податки і відносяться до цього, як до неприємної, але безумовної необхідності. Хоча на перший погляд здається, що датчани вельми стримані, та насправді вони дуже темпераментні,. Культ датчан – свобода, а почуття власної гідності передається з молоком матері і це не варто ставити під сумнів, щоб уникнути неприємностей. Права людини тут дотримуються понад усе.

Медичне обслуговування

Медичне обслуговування зазвичай оплачується готівкою і за міжнародними стандартами недороге. При нещасному випадку, раптовій хворобі або загостренні хронічного захворювання всі іноземці, які тимчасово перебувають у Данії, мають право на безкоштовне медичне обслуговування за умови, що отримання такого обслуговування не було метою приїзду в Данію та що пацієнт внаслідок захворювання не має достатньо сил для повернення і отримання такого обслуговування в рідній країні. Зворотній рейс оплачує пацієнт.

Забезпеченість аптеками в Данії – одна на 20 тис. жителів. Кількість і щільність їх розташування жорстко регламентовані Міністерством охорони здоров’я. У штаті аптеки зазвичай 14-20 чоловік із середньою і вищою фармацевтичною освітою. Аптеки великих міст значно відрізняються за розмірами від сільських, особливо в малонаселених районах. Всі аптеки, крім чергових (працюють цілодобово), з понеділка по п’ятницю відкриті з 9:00 до 17:00 години, у суботу – до 13:00-14:00 годин. Про те, яка аптека відкрита в неробочий час, можна дізнатися, зателефонувавши в найближчу аптеку, або подивившись на сайті www.sundhed.dk. За ліки, куплені в неробочий час, стягується додаткова плата.

Транспорт

Аеропорти

Найбільший аеропорт Данії – Каструп – знаходиться за 8 км від Копенгагена. До великих аеропортів також відносяться – Тірструп за 44 км від Орхуса і Біллунн за 2 км від Леголенда.

На літаку в Данію можна дістатися авіакомпанією SAS та національними компаніями,що здійснюють такі рейси.

Сайт Каструпа : www.cph.dk

Залізниця

З відкриттям моста між Копенгагеном і Мальме істотно спростилося залізничне сполучення з Данією через Швецію. З Стокгольма в Копенгаген через Мальме 5 годин у дорозі.

Автомобіль

Автомобільне сполучення Данія має тільки з Німеччиною через спільну сухопутний кордон, і зі Швецією через новий міст.

Корабель

Поромне сполучення є зі Швецією, Німеччиною, Польщею і Норвегією.
Морський Хельсингер: www.helsingoerhavn.dk

Транспорт всередині країни

Автобусне сполучення. У всіх містах Данії є автобуси (у Копенгагені є також метро), що працюють з 5:00 (по неділях – з 6:00) до 24:00. Існують також нічні автобуси («Natbusserne»), які їздять з інтервалом у півгодини з 1:00 до 4:30.

Таксі поширені повсюдно, його можна зупинити прямо на вулиці або взяти на спеціальних стоянках. Вільне таксі можна визначити за знаком «FRI» у вікні. При посадці оплачується 15 крон, за кілометр пробігу – від 8 до 10 крон.

Залізниці і потяги в Данії. Потяги сучасні, дуже зручні і слідують точно за розкладом. Для потягів далекого прямування необхідно резервувати квитки заздалегідь на центральному вокзалі чи в касах станцій, а також через туристичних агентів.

Широке поширення набули пороми для пересування між островами. Данія – країна велосипедів, які тут на дорогах мають перевагу.

Зв’язок

Пошта

У будь-якому місті є поштове відділення або спеціальний магазин, який бере посилки і пошту.

Поштові відділення працюють ефективно. У Данію або південну Швецію вашу пошта буде доставлена вже на наступний день до 3:00 дня. В інші частини Європи, США або Канаду доставка займе ще день, а от в інші частини світу час доставки може сильно варіюватися. В основному це залежить від поштової служби країни одержувача. У більшості поштових офісів Данії також здійснюються грошові перекази Вестерн Юніон (Western Union), продажу квитків на різні заходи, обмін валют та продажу телефонних карток для міжміських дзвінків. Стандартні ціни на листівки та листи – 5.50 DKK по Данії, 8 DKK по Європі і 9 DKK по інших країнах.

Інтернет

Незважаючи на те, що інтернет-кафе є практично у всіх великих містах, розраховані вони не на туристів, тому знайти їх може бути трохи важко. Готелі зазвичай надають бездротовий інтернет і комп’ютери з доступом в мережу. Найлегший спосіб отримати доступ в інтернет – зайти в публічну бібліотеку, така є майже в кожному місті, зазвичай вони розташовані в центрі і на них завжди вказують таблички (шукайте напис «Bibliotek»). Інтернет там завжди безкоштовний, хоча, можливо, доведеться трохи почекати вільний комп’ютер.

Телефон і телеграф

Ви можете використовувати свою картку GSM, якщо вона не заблокована. Готові сім-карти доступні в більшості магазинів.
TDC A / S (Tele-Denmark Communications, Шаблон: OMX) колишній телекомунікаційний монополіст, а на сьогодні компанія є приватною. Найбільша з точно зору фіксованого, мобільного зв’язку, а також Інтернету компанія в Данії.

Водіям

Головне правило дорожнього руху – бути уважним і ввічливим. Рух на данських дорогах не дуже напружений, однак, оскільки Вам, напевно, доведеться подорожувати і по другорядних дорогах, необхідно дотримуватися датські правила дорожнього руху.

Данські дороги одні з найкращих в світі і на них встановлено безліч знаків, що відповідають міжнародним стандартам. Проїзд по дорогах безкоштовний, за винятком моста через Великий Бельт та моста до Швеції через протоку Ересунн.

Найбільша допустима швидкість на автострадах становить 130 км/год., а на інших дорогах – 110 км/год. На основних дорогах існує обмеження швидкості 80 км/год., а в населених пунктах ви можете їхати не швидше, ніж зі швидкістю 50 км/год. Звичайно, якщо існують додаткові дорожні знаки, ви повинні слідувати їх вказівками.

Щоб кермувати автомобілем в Данії необхідно мати дійсне національне або міжнародне посвідчення водія. Крім того, необхідно мати знак аварійної зупинки, техпаспорт, номерний знак із зазначенням країни і поліс страхування цивільної відповідальності.

Використання ременів безпеки є обов’язковим як для водія, так і для пасажирів. Перевозити дітей у віці від 3 до 7 років можна в спеціальному дитячому кріслі або на додатковому подушці, що дозволяє використовувати стандартні ремені безпеки.

Мотоциклісти зобов’язані носити захисний шолом. Перевіз причепів дозволений на мотоциклах, але не на мопедах.

Кухня

Національна кухня

Данська кухня близька до кухонь Скандинавії і Північної Німеччини і традиційно є важкою, багатою на калорійні продукти, як-от жир, м’ясо, рибу та вуглеводи. Це зумовлюється як сільськогосподарським минулим країни, так і її географією з довгими холодними зимами. Данці не тільки люблять смачно й багато їсти, але при цьому й випити. Якість їжі забезпечується насамперед якістю приправ. Усе, що виросло в морі або на полі, – свіже й готується, у міру можливості, способом, близьким до натурального.

Закуски

Данці просто обожнюють різноманітні закуски, дуже поширені тут бутерброди по-данськи «смеребред», які є свого роду національною стравою данців. Кожна господарка з любов’ю займається художнім оформленням скибочок білого хліба, на яких вишиковує всілякі смачні закуски, майонез і салати. Ці маленькі художні твори призначені для того, щоб їх відразу швидко з’їсти. Головним інгредієнтами «смеребреду» бувають: риба, смажене м’ясо, а також печінка із цибулинкою, яйця або сир. Більшості працюючих данців один або два «смеребреди» заміняють обід. За класичним обідом, особливо в ресторані з діловим партнером, «смеребред» подається до охолодженої кминної горілки у вигляді закуски. У Данії алкоголь дорогий, але від цієї оксамитової горілки, винайденої в Ольборзі, данці не збираються відмовлятися.

Основні страви

На перше в Данії подають суп, найчастіше наваристий м’ясний бульйон з м’ясними фрикадельками або манними галушками. Найбільше тут люблять заправляти суп рибними фрикадельками фіскєболлєр, які під соусом бешамель подаються й з картоплею. Фрикадельки й інші вироби з м’ясного фаршу – улюблена їжа данців. Із других страв найбільш популярна смажена свинина із брюссельською капустою або з яблуками й чорносливом. Не менш популярна й свиняча печінка із хрустким смаженою цибулею. Данські господині пишаються й своїми паштетами, які готують теж переважно зі свинячої печінки. Крім свинини існує багато страв із домашньої пташини. Як гарнір до смаженого м’яса подають печені фрукти, однак найчастіше гарніром служить капуста того або іншого сорту. Гарнір з капусти буває дуже жирним і солодкуватим. У данських гарячих блюдах цукор уживається дуже часто, популярна також і злегка карамелізована картопля.

Десерт

На десерт у більшості випадків подають кисіль або желе з вершками – редгредмед фледє, що особливо смачно зі свіжими сезонними фруктами, насамперед зі смородиною, полуницею й черешнею. Але тепер, завдяки новітнім методам консервування, цей десерт із тією же якістю можна готувати цілий рік.

Данці люблять поласувати своєрідним червоним пудингом бондепіге мед слер (перекладається «панянка-селянка під вуаллю») і різного роду випічкою. Світову популярність одержало копенгагенське дріжджове листкове тісто. З нього печуть вінер марення, що подається у вигляді тістечка не тільки до кави пополудні, але й пізно ввечері, коли датчани перед сном ще дозволяють собі чашечку гарячої міцної кави.

Варто скуштувати: данські канапе з різноманітними начинками, фрикадельки під соусом бешамель.

Чайові

В Данії переважно чайові вже включені в обслуговування, але якщо Вам сподобалося обслуговування, можете округлити суму і залишити залишок офіціантові «на чай».

Одяг

Одягаються данці переважно просто і по-різному. Можуть поєднувати для нас дещо незвичні речі, такі як, наприклад, пуховик та балетки, або ж легку сукню та гумові чоботи.
Моду данці пристосовують до понять: практичність і зручність.
Тому можете експериментувати з гардеробом, коли будете у відпустці в Данії і втілити всі бажання і образи, в яких не насмілювалися появлятися вдома.

Комментарии закрыты.