Австрія -

Content section

Австрія

Ласкаво просимо в Австрію – країну соборів

Австрія – найкрасивіша країна центральної Європи. Це справді маленька перлина: гірськолижні і бальнеологічні курорти, відпочинок на озерах, визначні пам’ятки міст Австрії, живописні села на тірольських схилах – все це привертає в країну туристів з усього світу.
Сьогодні Австрія – це невелика держава, розташована в центрі Європи. Походження сучасної Австрії простежується далеко вглиб історії. Ця країна була заселена вже в доісторичні часи, через її територію проходили багато народів.

Центральне положення Австрії в європейському просторі дозволило їй брати участь у всіх подіях історичного розвитку континенту і набути багатостраждального досвіду історії. Протягом сторіч з прикордонної області Римської імперії виникла могутня імперія, що об’єднала багато народів і що розпалася після закінчення Першої світової війни. З моменту виникнення прикордонної області і до розпаду величезної держави правили цією державою дві сім’ї: Бабенберги та Габсбурги. Після першої світової війни виникла маленька республіка Австрія, яка спочатку повинна була знайти своє місце на європейському континенті. Друга світова війна і всі пов’язані з нею події сприяли виникненню упевненої в своєму існуванні держави, що усвідомлює свою роль в Європі.

Візовий режим

Австрія є країною Шенгенської угоди. З 21 грудня 2007 р. договірними сторонами Шенгенської угоди є наступні держави:

Австрія, Бельгія, Голландія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція. Громадянам України для в’їзду до Австрії потрібен діючий (міжнародний) закордонний паспорт, а також дозвіл на в’їзд (віза) чи дозвіл на перебування.

Для короткострокових гостьових поїздок до Австрії максимум до трьох місяців перебування в кожному півріччі (починаючи з першого в’їзду) Вам потрібна віза категорії С.

Якщо Ви запланували перебування не з туристичною метою максимум на 6 місяців, напр. як студент на один семестр, з метою роботи на підприємстві, як артист для виступів в Австрії, дослідник, Вам потрібна віза категорії D+C (національний дозвіл на перебування, комбінований з перебуванням в усій Шенгенській зоні).

З метою перебування, яке триватиме довше, ніж 6 місяців, Вам потрібен дозвіл на перебування.

Заяви на оформлення дозволу на перебування подаються в консульському відділі та направляються для прийняття рішення до компетентної установи австрійських внутрішніх органів.

Консульський відділ працює для прийому документів з понеділка по п’ятницю з 9:30 до 12:00. В дні австрійських та українських державних свят консульський відділ не працює.

Телефони

Код Австрії – 43.

При наборі номера усередині Австрії перед кодом міста слід набрати 0, при виході на міжнародний зв’язок – 00.

Всі австрійські населені пункти мають автоматичний прямий телефонний зв’язок зі всіма європейськими країнами.

Телефонні автомати (дзвонити можна як монетами, так і за картками «Telefonkarte») встановлені в поштових відділеннях і на вулицях (розмова з поштового відділеннях дешевше).

Телефонні картки «Telefonkarte» (запаковані в пластик) продаються в тютюнових кіосках або на пошті. Дзвінки в будні дні з 18:00 до 8:00 дешевше на 33%, значні знижки також діють у вихідні і у святкові дні цілодобово.

Оператори стільникового зв’язку: T-mobile, Telering.

Коди найбільших міст:

 • Баден – 2252;
 • Бранд – 5559;
 • Відень – 1;
 • Грац – 316;
 • Зальцбург – 662;
 • Інсбрук – 512;
 • Лінц – 732;
 • Ферлах – 4227;

Екстрені служби:

 • Швидка медична допомога – 144;
 • Поліція – 133;
 • Пожежна охорона (також рятувальники) – 122;

Довідкові телефони:

 • По всій Австрії – 1611;
 • Внутрішня інформаційна служба країни – 08;
 • Дорожні новини – 03 або (0)512-1550;
 • Інформація про чергові аптеки – +43-664-4924939;
 • Віденське сервіс бюро – +43-1-5130703.

Банки та банкомати, пункти обміну валют

З 1 січня 2002 року валютою Австрії є Євро (EURO), рівний 100 євроцентам. До кінця 2012р. національний банк обмінюватиме національні банкноти на євро (в більшості випадків також безкоштовно). Обмінний курс – 1 євро = 13,7603 австрійських шилінгів – зафіксований і змінюватися не буде. У звороті банкноти номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів.

Обмін валюти можливий в банках і спеціалізованих обмінних пунктах, а також в більшості бюро подорожей і готелів (з невеликою надбавкою за проведення операції обміну) і на головпоштамтах – в крупних містах вони працюють щодня і цілодобово. Крім того, долари можна обміняти в банкоматах, в цьому випадку приймаються купюри номіналом лише 10, 20 і 50 USD. Кредитні картки приймаються практично у всіх крупних магазинах, АЗС, ресторанах, кафе і готелях.

При покупках на суму понад 75€ можна повернути ПДВ (близько 13%). Для цього необхідно отримати в магазині заповнений продавцем чек «tax-free» з формуляром «Tax Free for tourist Austria Tax-free Shopping» або «Europa-tax-free Plakette». Проштемпельований на митниці чек потрібно відіслати в магазин або у відділ безмитної торгівлі. Повернення ПДВ здійснюється готівковими прямо на митниці або за допомогою чека чи банківського переказу (з деяких товарів стягуються комісійні).

При обміні доларів США Вас можуть попросити пред’явити паспорт, а номери купюр будуть акуратно переписані у Ваш чек про обмін. У крупних готелях і майже у всіх магазинах приймаються майже всі основні кредитні картки: VISA, American Express, Master Card.

Безпека

Австрія відома як країна з низьким рівнем злочинності, зокрема Відень як найбезпечніша столиця Європи. Проте останнім часом зросло число таких злочинів як кишенькові крадіжки, крадіжка сумок і іншого особистого майна. Слід бути обережним в місцях скупчення туристів, особливо на двох головних вокзалах Відня.

Транспорт

В основному, правила дорожнього руху в Австрії відповідають відповідним правилам інших європейських країн. Практично на всіх прокладених в горах дорогах встановлені обмежувальні бар’єри безпеки. На гірських ухилах дуже важливо вчасно перейти на рух на низькій передачі. На вузьких гірських дорогах не діє обов’язкове в інших випадках правило переважного проїзду: водій транспортного засобу, який має кращу можливість для пропуску іншого автомобіля, зобов’язаний зробити це. На дорозі, покритій снігом, необхідно рухатися на спеціальних шинах для їзди в умовах зими, на гірських дорогах – використовувати ланцюги на покришках шин. Ланцюгу можна отримати напрокат в двох австрійських автомобільних клубах (ОАМТС і ARBO), які мають в Австрії 100 пунктів прокату.

За проїзд по дорогах Австрії збирається мито. Оплата проїзду по автострадах: З січня 1997 року рух по автострадах і швидкісних шосе (зокрема якщо вони проходять по містах) Австрії – платний. При оплаті дорожнього мита водієві видається квитанція (стікер), яка кріпиться на лобовому склі в центрі або зліва. Вартість мита на один рік – 72,60€ для автомобілів (включаючи автомобілі з причепом – житловим будиночком вагою до 3,5 тонн) і 29€ для мотоциклів. Для туристів, що приїжджають до Австрії у відпустку на автомобілі на строк до двох місяців дорожній збір складає 21,80€, а на 10 днів – 7,60€. З 1 грудня 1997 року за ухилення від сплати дорожнього збору встановлюється штраф в розмірі 119,91€. Оплата дорожнього збору може бути вироблена за кордоном в автомобільних клубах і на заправних станціях коло австрійського кордону. У самій Австрії оплата може здійснюватися в австрійських автомобільних клубах (ОАМТС і ARBО), а також у відділеннях зв’язку, заправних станціях та тютюнових кіосках.

Паркування автомобілів на період від 30 хвилин до 2 годин дозволяється в чітко розмічених «блакитних зонах». Початок паркування позначається на спеціальних таймерах, які можна отримати безкоштовно в тютюнових магазинах («Тютюн-Трафік») і укріпити їх на лобовому склі автомобіля. У деяких містах Австрії використовуються паркувальні ваучери, які отримуються на заправних станціях і більшості тютюнових кіосків. Ці ваучери-квитанції повинні бути прикріплені зсередини машини до лобового скла і легко читані.

Кухня

Австрійська кухня сформувалася в результаті впливу багатьох країн, які спочатку так чи інакше були пов’язані з Австрією. Їжа тут дуже смачна і здорова. Типова австрійська трапеза складається з супу, м’ясної страви і десерту. М’ясні страви зазвичай готуються з яловичини, свинини або телятини. Крім того, на друге можуть бути приготовані страви з такої прекрасної свіжої риби, як короп або форель. Австрійці вважають за краще запивати страви кухлем одного з місцевих сортів пива або келихом австрійського вина. З часів римського імператора Марка Аврелія в Австрії є і відмінні вина, які неодмінно варто покуштувати. Їжа завершується чашкою кави або просто чаркою шнапсу.

У кожній федеральній землі є свої традиційні страви, такі як Tiroler Groestl (смажена картопля з беконом і яєшнею) в Тіролі, Kaernten Kasnocken (мішечки з тіста, заповнені сиром, шпинатом і прянощами), що нагадують вареники, в Карінтії. На заході – від Форарльберга, Тіроля до Зальцбурга і Верхньої Австрії – переважає селянська кухня з галушками, темним селянським хлібом, холодним пивом і міцним шнапсом. У східній Австрії домінує богемсько-угорська кухня, від знаменитого гуляша до прекрасних повітряних борошняних страв і млинців. Страви, що прийшли з різних регіонів старої Австро-угорської монархії, сплавилися тут в класичну «віденську кухню».

Типові страви австрійської кухні

 • FRITTATENSUPPE – прозорий суп з приправленими спеціями млинцями;
 • WIENER SCHNITZEL – підсмажений в хлібних крихтах ескалоп з телятини або свинини;
 • SCHWEINEBRATEN – смажена свинина з галушками;
 • TAFELSPITZ – ніжний відварний яловичий окіст, що подається з яблучним хріном, соусом з цибулі і смаженою картоплею;
 • KAESEPLAETZLE – маленькі галушки, приготовані з сиром;
 • TIROLERGROEST’L – приготована на грилі страва з м’яса, цибулі і картоплі;
 • SALZBURGER NOCKERL – суфле Зальцбурзьке, приготоване з яєчних білків;
 • MARILLENKNOEDEL – кнедлики з абрикосовою начинкою;
 • KAISERSCHMARREN – повітряний пиріг із збитих яєць;
 • MILCHRAHMSTRUDEL – пиріг, заправлений збитим сиром, подається з ванільним соусом.;

Комментарии закрыты.